Mnoho z vás ani neví, k čemu takové jakly vlastně slouží. Jekly jsou tyčovinou nejčastěji čtvercového nebo obdélníkového profilu. Samotný jakl má mnoho využití. Jelikož je z oceli, tak ho lze velmi často využít pro budování různých železobetonových konstrukcí. Jakl musí odpovídat přísným normám. U nás si můžete zakoupit jakly v mnoha provedeních i rozměrech. Stačí si vybrat typ a následně si v tabulce dohledat přesný rozměr. Pokud byste měli zájem o speciální rozměry či tvar, kontaktujte nás, upravíme rozměr na požadovanou míru.

Jakl se snadno využije i pro konstrukce, které nepřijdou zabetonovat. Díky svým tvarům se jakly snadno montují. V současné době jsou například velmi populární pro vytváření konstrukcí pro solární kolektory. Jednoduše je lze i rozřezat prostřednictvím speciální pily nebo autogenu. Následně lze jakl svařit do požadovaného tvaru.

Konstrukce pro solární panely byly pouze příkladem, běžně se z jaklů montují konstrukce pro skleníky, zahradní domky, domky na nářadí, přístřešky aj. Jakl je vhodný i pro interiérové využití. Lze z něj vytvořit konstrukce pro židle, stoly, stoličky, lavice, stojany a další. Stačí se jen rozhodnout, jestli budete jakly montovat nebo svářet.  Jednou z dalších výhod je i to, že lze na jakl umístit zakrývací víčko. Nemusí se tedy jednat o nevzhledné zakončení tyčoviny s otvorem do ztracena.

Společnost Technimat s.r.o. Vám dodá kvalitní Jakly různých druhů a velikostí:

English