V nabídce společnosti Technimat s.r.o. naleznete v sekci úhelníky

Tesaři ani nábytkáři se bez nich neobejdou. Úhelníky patří k základnímu tesařskému a nábytkářskému kování. Umožňují spojovat, zpevňovat nebo kotvit dřevěné hranoly, latě, trámky a u nábytku jednotlivé díly. U historických staveb se ještě setkáte s tradičním spojováním pomocí dubových kolíků, kovaných hřebů nebo vázáním, ale dnes se k tesařské práci používají zejména úhelníkyvruty a hřebíky. Zajišťují pevný spoj, který odolává zatížení v tahu i smyku. Snadno a rychle se s nimi pracuje. Úhelníky s prolisem snesou velké zatížení a využívají se pro spojování těžkých dřevěných prvků.

Úhelníky se před korozí chrání vrstvou zinku

Úhelníky se vyrábějí z kvalitní oceli a nejčastěji bývají povrchově upraveny zinkem. Pokovení chrání ocel proti korozi. Zinek se nanáší na ocel dvěma způsoby. Galvanický zinek se nanáší za studena pomocí elektrolýzy. Je lesklý, obvykle bílý nebo až modrobílý. Druhá metoda zinkování je pomocí žáru. Úhelníky pokovené žárovým zinkem jsou matné, většinou šedé, ale díky silnější vrstvě jsou podstatně odolnější než galvanický zinek.  Spojení dřevěných prvků pomocí úhelníků je pevnější, než když se použijí pouze hřebíky či vruty.

Časté je použití úhelníků v nábytkářství

Úhelníky lze snadno spojovat i drobné dřevěné stavby, jako jsou pergoly a altány. Úhelníky jsou časté i v nábytkářském průmyslu. Umožňují přichycení desek a dalších dílů v pravém úhlu. Dnes se vyrábí nábytek jako skládací, protože se snadněji skladuje i převáží. Vcelku se vyrábí zejména z masivu. Díky přesné průmyslové výrobě lze nábytek pomocí spojovacích materiálů snadno sestavit i doma nebo v kanceláři. Úhelníky se vám hodí také v domácnosti pro přichycení různých poliček. Vyberte si z naší nabídky úhelníky nejrůznějších rozměrů a tvarů.

 

English